24 svi 2022
PUNTAMIKA JE ŽIVA Pobjedom protiv Alkara “zeleni” izbjegli izravno ispadanje
Domaća košarka

Košarkaši Sonik Puntamike izbjegli su posljednje mjesto u HT Premijer ligi i izborili kvalifikacije za ostanak u prvom rangu hrvatske košarke. U posljednjem kolu Lige za ostanak igrači Roka Jurline večeras su u Jazinama pobijedili sinjski Alkar rezultatom 90:86.

Njihov izravni konkurent Osijek poražen je na gostovanju kod Škrljeva s 82:73 te je završio na posljednjem mjestu s pobjedom manje od Puntamičana. Osječani će tako sljedeće sezone preseliti u niži rang, dok će Zadrani igrati dvije kvalifikacijske utakmice protiv poraženog finalista doigravanja Prve lige, a to će biti Bosco ili Dinamo.

Što se same utakmice tiče, Puntamika je od početka pokazala veću želju za pobjedom od Alkara. To je rezultiralo vodstvom 28:18 nakon prvih deset minuta igre te sa +16 na poluvremenu (48:32). Početkom nastavka prednost je dosegla najvećih 17 razlike (51:34), ali daleko od toga da su se Sinjani predali.

Momčad Vladimira Krstića odigrala je maksimalno korektno i sportski do kraja, toliko da je u 39. minuti tricom svog najboljeg igrača Patricka Mcglynna došla do izjednačenja, 83:83. Jako važan koš za Puntamiku tada je zabio Petar Marić da bi u samoj završnici, unatoč još jednoj Mcglynnovoj trici, pobjedu “zelenih” sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja potvrdili Emilio Banić i Dino Palčić.

Fantastičnu utakmicu odigrao je Marić, autor 25 poena, osam skokova i šest asistencija, dok su po 18 koševa zabili ozljedama načeti Emilio Banić i Marino Šarlija. Dominik Zelanto postigao je 11 koševa, a Dino Palčić osam uz devet asistencija. Sinjane je predvodio Mcglynn sa 32 koša, dok je Hrvoje Vučić postigao 19. KOMPLETNA STATISTIKA