25 tra 2024
NAKON PRODUŽETKA Zadar na Višnjiku poražen od Gorice
KK Zadar

U posljednjem kolu Lige za prvaka košarkaši Zadra su u Dvorani Krešimira Ćosića poraženi od Gorice nakon produžetka rezultatom 99:104.

Bila je to nevjerojatna utakmica u kojoj je Zadar pola minute prije kraja imao +5 (93:88), ali to nije uspio pretvoriti u pobjedu. Ivan Batur je tricom smanjio na 93:91, da bi u sljedećem napadu Zadrani izgubili loptu. Gorici je ostalo još osam sekundi za posljednji napad, kojega je realizirao Borna Kapusta za 93:93.

Na sredini produžetka Zadar je vodio 97:95, ali ni to mu nije bilo dovoljno za pobjedu. Ključne koševe za Goricu zabio je opet Kapusta, dvicu pa tricu za bijeg na 97:101. Mavra je vratio Zadru nadu, ali nakon jednog bacanja Mate Kalajžića (99:102), nije pogodio tricu za izjednačenje. Na drugoj strani Batur je s penala potvrdio pobjedu gostiju.

Inače, momčad Srđana Helbicha odigrala je očajno prvo poluvrijeme, nakon kojega je zaostajala najvećih 15 poena, 35:50. Toliko je bilo i početkom treće dionice (40:55), nakon čega su se Zadrani ipak trgnuli i furioznom serijom 23-3 prešli u vodstvo 63:58. Međutim, gosti nisu potonuli i uspjeli su održati utakmicu na životu sve do same završnice, što su u konačnici pretočili i u veliku pobjedu.

Kapusta sa 25 poena i Kalajžić sa 21 prevodili su Velikogoričane, a važan doprinos dali su i Marko Baković (15p), Ivan Batur (14p) te Dino Cinac (10p). Kod Zadra, koji je večeras bio bez Justina Cartera, najefikasniji su bili Aleksandar Bursać sa 21 košem i Pavle Marčinković sa 17. Međutim, to nije pomoglo Helbichovoj momčadi da izbjegne četvrti uzastopni prvenstveni poraz, a šesti ukupno. KOMPLETNA STATISTIKA

Ligu za prvaka Zadar je završio na trećem mjestu s omjerom 23-9, iza Splita (24-8) i Cibone (25-7). Zadrani će tako u četvrtfinalu doigravanja igrati protiv Zaboka.