26 ruj 2022
KRAJ SNOVA Diadora porazom od Mladosti izgubila šanse za Prvu ligu
Domaća košarka

Košarkaši Diadore nisu uspjeli izboriti plasman u Prvu hrvatsku košarkašku ligu. U posljednjem kolu kvalifikacijskog turnira u Đakovu Entuzijasti su poraženi od zagrebačke Mladosti rezultatom 93:99.

Mladost je tako turnir završila na prvom mjestu s omjerom 4-0, dok Diadora ima 2-2. U slučaju da u posljednjem susretu Đakovo pobijedi Stoju, Đakovčani će proći dalje kao drugoplasirani s omjerom 3-1. U slučaju da pobijedi Stoja, stvorit će se krug momčadi s omjerom 2-2, u kojemu Diadora, s obzirom na dosadašnje rezultate, ne može biti najbolja.

Samu utakmicu možemo podijeliti u tri segmenta. Prvi – odlično otvaranje Diadore, koja je već nakon pet minuta igre imala dvocifrenu prednost, 20:9. I nakon prve četvrtine još uvijek lijepih +9, 33:24.

Drugi – preokret pa i dominacija Mladosti, koja je odmah na početku druge četvrtine uhvatila priključak i do poluvremena preokrenula rezultat u svoju korist, 48:54. Nastavilo se to i u trećoj četvrtini, kada su Zagrepčani otišli i na dvoznamenkastu prednost. Najveća razlika bila je +15 (51:66) u 25. minuti, a na početku četvrte četvrtine i dalje je bilo velikih +14 (69:83).

Povratak Diadore počeo je dvjema vezanim tricama Vita Barbaroše za 78:85. Nadovezao se potom Ivan Bašić pa Toni Vidaić tricom i Paolo Marčev dvicom za 86:87. Entuzijasti su se tako manje od pet minuta prije kraja potpuno vratili u život.

Međutim, sjajni Vito Kučić pa i Renato Serdarušić ponovno su napravili razliku za Mladost, 88:95, kada je na semaforu ostalo još malo više od dvije minute. Ali ni tu se Diadora nije predala. Bašić tricom i Roko Erslam dvicom vratili su posljednji tračak nade, 93:95 u 39. minuti.

Ipak, Zagrepčani su realizirali i sljedeći napad (Luka Mršić) pa nakon promašene trice Bašića još jedan (Kučić) za 93:99 trideset sekundi prije kraja. Pokušali su Zadrani nešto napraviti još jednim vanjskim šutom, ali kada ni on nije ušao priči je definitivno bio kraj.

Nezaustavljiv je kod Mladosti bio Vito Kučić, autor čak 42 poena, dok je Renato Serdarušić zabio 25. U redovima Diadore najefikasniji su bili Paolo Marčev sa 22 te Ivan Bašić i Roko Erslan sa po 18 koševa. No, napadački segment danas definitivno nije bio problem. Gotovo 100 primljenih poena u utakmici ovakvog značaja ipak je previše da bi se došlo do pobjede. KOMPLETNA STATISTIKA