03 srp 2022
POBJEDA PROTIV POŠKA Petar Eškinja i Roko Lazić za prvo slavlje vaterpolista Zadra
Vaterpolo

U prvoj utakmici Prve lige za deveto mjesto na Višnjiku su se sastali predstavnici VK Zadar 1952 i splitskog POŠK -a. Do pobjede su rezultatom 12:11 stigli igrači Gorana Jovančevića.

Prva četvrtina protekla je u ispitivanju snaga te je završila rezultatom 2:2. Poveli su gosti u drugoj dionici 3:5. Na 4:5 s kojim se otišlo na poluvrijeme pogodio je Roko Bašić.

Pogodio je na otvaranju trećeg djela Bašić opet za 5:5. Ante Martinović doveo je domaćina u vodstvo 6:5. Na ulasku u zadnji period bilo je 8:7 za Zadar nakon još jednog pogotka Martinovića.

Minuta je ostala do kraja, bilo je 11:11. Deset sekundi prije kraja gol je za pobjedu 12:11 i prvo slavlje Zadrana ove sezone u državnom prvenstvu dao Petar Eškinja.

Petar Eškinja i Ante Martinović postigli su po 3 pogotka, 2 su dali Roko Bašić i Marin Jovančević a po 1 Arijan Raci i Roko Bezer. Maestralan je na golu sa 17 obrana bio Roko Lazić.