03 lis 2022
PLUSICE NISU USPJELE Folka Borovje slavila i ostavila Zadar Plus bez kvalifikacija za Premijer ligu
Domaća košarka

U dvoboju posljednjeg, 6. kola Lige za prvaka ženske Prve lige košarkašice Zadar Plusa poražene su u Zagrebu od Folka Borovja rezultatom 70:57.

U srazu u kojem bi pobjedom izborile dodatne kvalifikacije i dvije izlučne utakmicice za plasman u Premijer ligu protiv Splita, igračice Šime Kraljevića bile su ravnopravne tri četvrtine da bi u posljednjih deset minuta u potpunosti podbacile ubacivši tek devet koševa.

Najefiksnija u pobjedničkim redovima bila je Marija Soldo s 21 košem, dok je Plusice sa 16 poena predvodila Jelena Kapisoda, a 13 je dodala Sanja Kovačević.

Zadar Plus sezonu je tako okončao na trećem mjestu iako je dugo vremena bio u dobroj poziciji da već nakon godinu dana od osnutka kluba izbori plasman u najviši rang domaće ženske košarke.