25 lip 2022
MEGA SLAVILA NA VIŠNJIKU Gorak poraz dodatno začinila teška ozljeda Domagoja Vukovića
Domaća košarka

U susretu 25. kola AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra poraženi su pred svojim navijačima rezultatom 85:81. U vrlo borbenoj i za gledatelje vrlo interesantnoj utakmici, gosti su se na kraju bolje snašli te su potpuno zasluženo došli do slavlja uzvrativši tako Zadranima na porazu iz prvog međusobnog ogleda igranog u Beogradu.

Ostavili su igrači Srđana Helbicha srce na parketu ali protiv izuzetno raspoloženih gostiju,  koji su pokazali o kakvom se talentiranom timu radi, rješenja nije bilo.

Da stvar bude gora, u posljednjim sekundama utakmice ozlijedio se Domagoj Vuković za kojeg je, prema prvim prognozama, sezona završena jer se radi o ozljedi Ahilove tetive desne noge.

Nakon rezultatske klackalice na otvaranju susreta, Zadar je na prvu ozbiljniju prednost od četiri razlike otišao u petoj minuti. Uslijedila je potom serija gostiju od 8:0 koju je šutom za dva prekinuo Justin Carter. Pavle Marčinković nadovezao se s dva slobodna bacanja da bi Martin Junaković u sljedećem napadu položio i vratio prednost na stranu domaćih koji su prvu dionicu zaključili s tri koša prednosti (21:18).

I druga četvrtina u mnogo je čemu nalikovala na prvu pogotovo ako se priča o rezultatu. Zadrane je u prvoj polovici te dionice u prednosti držao sjajni Martin Junaković koji je silnom energijom i borbenošću vukao ostale suigrače. Nakon što je Šibenčanin izašao na zasluženi odmor lopta se više gurala pod koš gdje se prilično dobro snalazio Dario Drežnjak koji je marljivo na sebi prikupljao prekršaje gostiju, a potom ih uredno kažnjavao s linije slobodnih bacanja. Četvrtina je na koncu završila izjednačenim rezultatom (22:22), pa su Zadrani uoči drugog dijela i dalje imali prednost od tri koša na svojoj strani.

Ta prednost istopila se već nakon malo više od dvije minute kada su serijom od 10:2 gosti otišli na pet razlike i primorali Helbicha da pozove minutu odmora. Nije se niti nakon nje stanje parketu puno promijenilo pa je Mega u sljedećih nekoliko napada otišla na najviših devet razlike. Ipak, domaćin se uspio stabilizirati te je do kraja te dionice zaostatak spustio na prihvatljivih šest razlike.

S više ili manje odstupanja tu su prednost gosti imali i na dvije i pol minute do kraja. Domaće je tada u igri držao sjajan šut iza linije za tri poena. Čak šest od devet trica ubacili su Zadrani u tom periodu ali  sve to nije bilo dovoljno da na kraju rezultat okrenu u svoju korist.

Na kraju najefikasniji u domaćim redovima bio je Drežnjak s 20 koševa, dok je goste s 21 poenom predvodio Boriša Simanić.

Nastavila se tako neizvjesnost Zadra u borbi koju vodi sa Splitom oko izbjegavanja pretposljednjeg mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije. Zadrani su i nakon ovog kola ostali na 12 mjestu s učinkom od 7 pobjeda i 16 poraza s tek pobjedom više od Splita s kojim će snage odmjeriti već u petak.