27 lip 2022
REMI S POŠKOM Pet golova Marina Jovančevića nedovoljno za prvu pobjedu vaterpolista Zadra
Vaterpolo

Vaterpolisti Zadra u susretu zadnjeg kola Prve lige na Višnjiku su odigrali neodlučeno 12:12 sa splitskim POŠK-om.

U prvoj polovici utakmice su Zadrani bili bolji, vodili prve dvije četvrtine, nerijetko s dva, a u jednom trenutku i s tri pogotka prednosti (6:3, sredinom druge četvrtine). Pred kraj treće dionice gosti iz Splita su poravnali, te prvi put i poveli (8:9). Od tog trenutka se igralo ‘gol za golom’.

Na pogodak Splićana, slijedio je odmah uzvrat domaćina, te tako sve do malo više od minute prije kraja kada je Marin Jovančević, najbolji strijelac utakmice (5 pogodaka) postigao gol za ispostavilo se na koncu konačnih 12:12.

Remijem u Zadru, u zaostaloj utakmici 14. kola državnog prvenstva, splitski POŠK je potvrdio 9. mjesto. Bolje rečeno, izborio je povoljnije domaćinstvo uoči predstojeća dva razigravanja istih klubova za konačno 9. mjesto.