19 tra 2024
U NASTAVKU PRVE HNLŽ Dinamo u Zagrebu bolji od Donata
Nogomet

Povratak na travnjak nakon zimske stanke za nogometašice Donata nije prošao prema očekivanjima. U dvoboju 11. kola Prve lige za žene igračice trenera Jurice Vulete poražene su u gostima kod zagrebačkog Dinama s 4:0.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka, domaće su igračice pobjedu osigurale trima pogocima u periodu od tek deset minuta. Mrežu Donata načela je u 52. minuti Petra Bračević da bi samo četiri minute kasnije Ivana Stanić povisila na 2:0. U 62. Lea Zdunić zabila je za 3:0, a konačan rezultat u 76. minuti postavila je Marija Žagar.

Donatovke su tako i nakon ovog kola ostale na pretposljednjem, sedmom mjestu prvenstvene ljestvice sa četiri boda.

Do kraja osnovnog dijela lige ostala su za odigrati još samo tri kola, a u prvom od njih igračice Donata idućeg vikenda na Stanovima u derbiju začelja igraju protiv Neretve koja se nalazi na zadnjoj poziciji s tek jednim bodom.