27 lip 2022
TRIGLAV REGIONALNA LIGA Vaterpolisti Zadra uvjerljivo porazili KPK
Vaterpolo

Pobjeda vaterpolista Zadra 1952 u susretu 10. kolo A-1 regionalne lige na turniru u Nišu. Nakon što su jučer remizirali s Medveščakom danas su rezultatom 15:8 nadigrali korčulanski KPK.

Nakon prvi osam minuta bilo je 3:3 dok se na poluvrijeme otišlo vodstvom Zadra 7:5. Na ulasku u posljednju dionicu Zadar je imao prednost 10:7.  Furiozno su odradili taj period, dobili su ga 5:1 za ukupno slavlje na kraju s ranije spomenutih 15:8.

Marin Jovančević s 4 pogotka bio je prvi strijelac Zadra, po 2 gola su dali Mate Čačić, Lovre Zelić, Marin Stipić, Roko Bezer i mladi Ante Donđivić. Jedan pogodak ubacio je Vito Cicero.

S omjerom od 4 pobjede, pet poraza i jednim neodlučenih ishodom Zadar se uoči zadnjeg kola s 13 bodova nalazi na petom mjestu.

Sutra turnir zaključuju dvobojem s domaćinom Naisom.