17 tra 2026
PROMJENA U PUNTAMICI Hrvoje Vlašić otišao, Roko Jurlina nastavlja
Foto: Marin Sušić / HKS
Domaća košarka

PROMJENA U PUNTAMICI Hrvoje Vlašić otišao, Roko Jurlina nastavlja

U Košarkaškom klubu Sonik Puntamika drugi je put ove sezone došlo do promjene trenera. Naime, nakon nepunih mjesec dana klub je napustio Hrvoje Vlašić te će momčad u nastavku sezone voditi njegov dosadašnji pomoćnik, ujedno i trener u omladinskom pogonu, Roko Jurlina.

– Još prošli tjedan zahvalio sam se predsjedniku kluba, jer smatram da u ovom trenutku, s obzirom na situaciju u momčadi, nema potrebe za mojim angažmanom. Došlo je do značajnih promjena u igračkom kadru i ja se mogu samo zahvaliti svima u klubu na ukazanom povjerenju te im poželjeti mnogo sreće u nastavku natjecanja – rekao je Vlašić.

Roko Jurlina već je vodio momčad u nekoliko navrata i dobro poznaje većinu igrača koju ima na raspolaganju.

– Situacija sigurno nije dobra, neki igrači su napustili momčad, ali to nipošto ne znači da ćemo se predati. Moramo se skupiti i odigrati najbolje što možemo do kraja natjecanja. Pokušat ćemo dovesti još poneko novo ime kako bi osvježili momčad i boriti se do kraja – kaže Jurlina.

Novi trener novonastalu situaciju ne vidi kao problem, već prvenstveno kao priliku koju bi trebali ugrabiti mlađi igrači.

– U posljednje tri godine sam, kao čelni čovjek omladinskog pogona kluba, posložio mnoge stvari i rezultat toga su mladi igrači na koje sada možemo računati i u seniorima. Mislim da im ova situacija, ako joj svi zajedno pristupimo na pravi način, može dobro doći u njihovom sportskom odrastanju. Naravno, nikada nije lako boriti se za ostanak, ali nećemo odustati. Još je dosta utakmica do kraja i ono što je sigurno je da ću u svakoj od njih od svojih igrača tražiti maksimum – istaknuo je Jurlina.

Sljedeću utakmicu Puntamičani bi trebali igrati 12. ožujka na gostovanju kod Zaboka.

– Imamo dovoljno vremena da se malo konsolidiramo i pripremimo za ono što nas čeka u završnici sezone. Ponavljam, situacija nije laka, ali osobno sam u životu uvijek bio borac do kraja pa ću isto tražiti od svojih igrača. Siguran sam da možemo pružiti više nego što je to bio slučaj na posljednjim utakmicama, a za što će to u konačnici biti dovoljno, vidjet ćemo.

Naravno, treba spomenuti i to da je Jurlina predao kandidaturu za mjesto sportskog direktora Košarkaškog kluba Zadar pa bi, u slučaju da bude izabran, Puntamičani uskoro ponovno mogli u potragu za novim trenerom.

– Istina je da sam predao kandidaturu. Imam ideje i viziju kako promijeniti i pokrenuti neke stvari u zadarskoj košarci, ali za sada ne bih previše o tome. Mogu se samo zahvaliti svima na velikoj podršci koju sam dobio posljednjih dana, ali dok ne stigne odluka, maksimalno sam fokusiran na posao kojega trenutačno radim, a to je trener u Sonik Puntamici – zaključio je mladi zadarski stručnjak.