16 kol 2022
BEZ POBJEDNIKA Remi vaterpolista Zadra 1952 i Medveščaka
Vaterpolo

Jedanaesto kolo Prve vaterpolske lige donijelo je  na Višnjiku dvoboj između Zadra i Medveščaka u srazu sastava u ligi od 6. do 10.mjesta.

Nisu uspjeli Zadrani stići do prvog slavlja ove sezone, utakmica je završila rezultatom 13:13.

Bolje su prvih osam minuta odigrali domaćini koji su golovima Eškinje, Cicera i Zelića vodili 3:1.

Pogotkom Pave Markovića sredinom druge četvrtine gosti su stigli do izjednačenja 5:5. Na poluvremenu je Zadar ipak imao prednost. Zaslužan za to bio je Ante Martinović koji je dao gol za vodstvo 7:6.

Na ulasku u zadnji period Medveščak je vodio 9:10.

Neizvjesno je bilo do samog kraja, vodili su gosti 12:13, Čačić je izjednačio na 13:13 šest sekundi prije kraja. Ukrotio je potom Lazić udarac igrača iz Zagreba i skoro postigao s gola na gol i pogodak za pobjedu domaćina.

Po 3 pogotka kod Zadra postigli su Marin Jovančević i Vito Cicero, 2 dodali Ante Martinović i Lovre Zelić a 1 Mate Čačić, Petar Eškinja i Roko Bezer. Roko Lazić imao je 11 obrana. Kod Medveščaka Pavo Marković dao je 7 golova.

U sljedećem kolu Zadar 1952 na Višnjiku će ugostiti korčulanski KPK.