Martin Junaković: “Kada rezimiram sve, ovo je bila moja najbolja utakmica u dresu Zadra”
Izvrsnu partiju u važnoj pobjedi košarkaša Zadra protiv FMP-a odigrao je Martin Junaković. U slavlju svoje momčadi 83:80 Martin je postigao 22 koša uz 6 asistencija.
– Jako važna i bitna pobjeda za nas koja nam je trebala za što mirniji put ka završetku ABA lige. Također, imali smo i tri uzastopna poraza tako da smo baš trebali ovo slavlje do kojeg smo na kraju i došli – ističe Junaković.
Je li ovo bila i najbolja utakmica Martina Junakovića u dresu Zadra?
– Ja bih rekao da jest, nisam siguran što se tiče brojke ali što se tiče značenja i trenutka, kada sve to spojim u jedno, mislim da je bila.
Igrali ste u Jazinama, sigurno je i to dosta utjecalo na prezentaciju?
– Apsolutno, pa svi znamo što su Jazine i što one bude u igračima. Iskreno nismo znali što možemo tamo očekivati, koliko će se ljudi pojaviti. Početak utakmice je već pokazao da će biti odlična košarkaška atmosfera, uživali smo. Meni je bilo izvrsno, uživao sam u svakoj minuti i hvala svim ljudima što su došli i bili uz nas.
Pobjedom je Zadar napravio veliki korak ka ostanku u ligi?
– Jesmo, mislim, među sobom smo komentirali koliko bi nam dobrodošla ta pobjeda protiv Borca i što smo tamo ispustili. Međutim, generalno mislim da igramo dobru košarku i vjerujem da ćemo sezonu mirno privesti kraju.
Srijeda donosi Kup, Zadar odlazak na Final Four traži preko Zaboka?
– Respekt Zabok, međutim, sve je na nama. Moramo u taj susret ući s 500 % i dobiti ga. Znamo dobro što Zadranima znači ovo natjecanje, naš cilj je uvik isti, dupla kruna i to želimo i realizirati – zaključio je Junaković.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





