20 sij 2022
Tomislav Mihael Buljan: “Puno mi znače riječi pohvale trenera Anzulovića i Obradovića”
KK Zadar

U posljednjem odigranom susretu u AdmiralBet ABA ligi košarkaši Zadra izgubili su u Beogradu od Partizana 103:72.

Unatoč porazu, ono što je razveselilo sve ljubitelje košarke u Zadru bila je partija koju je pružio mladi Tomislav Mihael Buljan.  Za 21 minutu koliko je proveo na parketu, Buljan je sa 16 koševa bio najbolji strijelac sastava iz Krešinog doma.

-Pri samom ulasku u igru nisam imao treme ni straha, bio sam fokusiran s ciljem da ću dati sve od sebe. Uvijek su uz mene i stalno me bodre pomoćni treneri Helbich i Dijan te kondicijski trener Mandir koji je uvijek na raspolaganju i koji me dodatno motivira. Dobro sam reagirao od početka i drago mi je da sam podignuo ekipu energetski i vratio utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Sve do treće četvrtine smo držali rezultatski priključak ali je Partizan jednostavno bio bolji – ističe Tomislav.

Dobru njegovu igru pohvalio je i njegov trener Anzulović ali i najtrofejniji europski trener Željko Obradović.

-Drago mi je da sam opravdao očekivanje i povjerenje trenera što je on i rekao nakon  utakmice. Najviše me iznenadilo kad mi je po završetku utakmice prišao trener Partizana, Željko Obradović i čestitao riječima “bravo mali”. Riječi pohvale obojice trenera gode i puno mi znače za dalje.

Tomislav se nada da će i u nastavku sezone dobijati što više minuta na raspolaganju.

-Očekujem da ću opravdati povjerenje trenera i u budućnosti, spreman sam pomoći ekipi i u zahtjevnoj ABA ligi, vjerujem da neću razočarati navijače. Moje je da vrijedno i marljivo radim i treniram te da kad dobijem priliku da se dokažem na terenu – zaključio je 19 godišnji Buljan.