27 lip 2022
POBJEDA ZA MIRN(IJ)E BLAGDANE Carter i Mavra slomili Split
KK Zadar

U 13. kolu ABA lige košarkaši Zadra večeras su u dvorani Krešimira Ćosića svladali Split rezultatom 61:59, ostvarivši tako drugu uzastopnu, a ukupno četvrtu pobjedu u regionalnom natjecanju.

U tvrdoj utakmici na malo koševa, Splićani su osam minuta prije kraja imali lijepih +7, 45:52. Međutim, Zadrani su tada podigli razinu igre u obrani i sjajno zaustavili gotovo sve prilaze svom košu. To je rezultiralo činjenicom da su gosti do ulaska u posljednju minutu postigli samo dva poena, a domaći su za to vrijeme preokrenuli susret u svoju korist.

Zadarsku seriju otvorio je Mavra, nastavio Vuković tricom pa Thompson košem za izjednačenje 52:52. Nakon koša Perkovića, opet je Mavra pokrenuo novu seriju “bijelih”. Potom je Carter pogodio tri od četiri bacanja pa zakucao za 60:54.

Na ulasku u posljednju minutu Žganec je dvama bacanjima vratio Splitu nadu, a nakon Carterovog jednog, Shorter je tricom smanjio na samo -2, 61:59. U sljedećem napadu Zadrani su izgubili loptu pa je Splićanima ostalo posljednjih 19 sekundi da pokušaju doći do pobjede ili barem izboriti produžetak.

Loptu odluke je u svoje ruke ponovno uzeo novopridošli Amerikanac Shorter, no ovoga puta ga je sjajno blokirao Aleksandar Bursać i slavlje domaćih moglo je početi.

Carter je susret završio sa “double-double” učinkom od 18 poena i 10 skokova, a sjajnu utakmicu odigrao je i Dominik Mavra, autor 19 poena i pet asistencija. Splićane je predvodio Toni Perković sa 20 koševa, dok je Shannon Shorter zabio 13, a Roko Ukić 12. KOMPLETNA STATISTIKA

Velika je ovo pobjeda momčadi Vladimira Anzulovića u kontekstu borbe za ostanak u ABA ligi, jer Zadar je prvi dio sezone zaključio s omjerom 4-9 i ostavio iza sebe Krku (3-10) i Split (2-11).

Posljednju utakmicu u 2021. godini Zadrani će odigrati 29. prosinca na gostovanju kod Zaboka, dok će 2022. otvoriti dvobojem protiv Partizana u Beogradu 3. siječnja.