11 kol 2022
ZADRANI USPJEŠNI U DUBRAVI Pobijedili i odmorili se za Megu
KK Zadar

U 15. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra očekivano su bez problema slavili na gostovanju kod Furnira u Dubravi rezultatom 70:99.

Ponešto problema imala je momčad Vladimira Anzulovića u prvom poluvremenu i to prije svega u fazi obrane, jer je u prvih 20 minuta primila čak 41 poen. Na poluvrijeme je tako otišla sa +3, 41:44.

U nastavku je to ipak izgledalo znatno bolje pa je Zadar treću četvrtinu dobio s visokih 30:13 i tako otišao na (za Furnir) nedostižnih +20 te definitivno prelomio utakmicu.

Martin Junaković postigao je 19 poena uz šest asistencija za svega 16 minuta provedenih na terenu, a dvocifreni su bili i Antonio Jordano (16 p), Dario Drežnjak (12 p) te Aleksandar Bursać (10 p). Anzulović je koristio svih 12 igrača, a nijednoga više od dvadesetak minuta, uspjevši tako i u naumu da sačuva snage za gostovanje kod Mege u ABA ligi, koje je na rasporedu u nedjelju u 12 sati.

KOMPLETNA STATISTIKA

– Čestitam mojim igračima na pobjedi. Uspjeli smo raspodijeliti minutažu, što nam je bilo bitno u ovom ritmu utakmica – kratko je poručio “Zula”.

– Znali smo da Furnir može odigrati dobru utakmicu, što su i pokazali u prvom poluvremenu kada su imali dobar protok lopte i zabili nam 41 koš. U trećoj četvrtini se nama otvorilo, digli smo intenzitet i na kraju zasluženo pobjedili. Dva boda su tu, a sada se okrećemo važnom gostovanju kod Mege – dodao je Martin Junaković.