11 kol 2022
MORNAR SLAVIO NA VIŠNJIKU 27 poena Thompsona ovaj put nije bilo dovoljno
KK Zadar

U 11. kolu ABA lige košarkaši Zadra večeras su u dvorani Krešimira Ćosića poraženi od Mornara iz Bara rezultatom 71:76. Momčad Vladimira Anzulovića tako je propustila priliku doći do treće pobjede u regionalnom natjecanju ove sezone te si je dodatno zakomplicirala borbu za ostanak.

Napadački slabu prvu dionicu Zadra, Mornar je iskoristio za vodstvo 13:18, da bi početkom druge napravio veliku seriju. Miković je otvorio s dvije dvice, nastavili su Gordić i Jeremić tricama, a zaključio Smith košem za velikih +15, 15:30 u 13. minuti. Ipak, malo kasnije stigla je i reakcija domaćih.

Sjajnu dionicu odradio je Thompson, koji je bio najzaslužniji što se Zadar sa -12 (21:33) vratio na samo -2, 33:35. I u konačnici na veliki odmor otišao s pristojnih -4, 34:38. U trećoj četvrtini ponovno su se gosti nakratko odvojili na +8, no uoči posljednjih deset minuta igre na semaforu je i dalje stajalo četiri razlike, 50:54.

Početkom četvrte Zadar je tricama Cartera i Bursaća uspio napokon i povesti, 56:55, a minimalno vodstvo imao je i u 37. minuti, 66:65. Međutim, tada je napad “zaštekao”, a na drugoj strani je ključnih nekoliko poteza odigrao Mladen Jeremić. Prvo je pogodio tricu, a zatim tri od pet slobodnih bacanja za +5, 66:71, dvije minute prije kraja.

Na ulasku u posljednju minutu, pri rezultatu 68:72, Junaković je promašio šut za mogućih -2, da bi u završnici stari zadarski “krvnik” Nemanja Gordić mirnim izvođenjem penala priveo susret kraju u korist svoje momčadi. Kada se sve zbroji i oduzme, ipak zaslužena pobjeda Mornara.

Uzalud je Zadranima bilo novih 27 poena Thompsona (baš kao dva dana ranije protiv Cedevite Junior), uz 12 skokova. Carter je postigao 15 uz četiri asistencije, ali za pobijediti iskusnu momčad poput one Mihaila Pavićevića trebalo je ipak nešto više. Mornar su predvodili Jeremić s 18 koševa, Gordić sa 15 uz osam asistencija te Milija Miković sa 14 poena. KOMPLETNA STATISTIKA