19 kol 2022
PET OD PET Zadar Plus uvjerljivo do domaće pobjede nad Salonom
Košarka

Do svoje pete pobjede u isto toliko nastupa stigle su jučer košarkašice Zadar Plusa koje su u dvoboju 6. kola Prve lige skupine B na svom parketu uvjerljivo svladale Salonu rezultatom 77:35.

Bila je to jednosmjerna utakmica od njenog početka pa sve do kraja o čemu svjedoči kretanje rezultata po četvrtinama. Nakon prvih dvadeset minuta domaće su igračice već imale prednost od 49:10 na svojoj strani, a ona je do zadnjeg zvižduka narasla do visokih plus 42.

Najefikasnije u redovima Zadar Plusa bile su Sara Frakin s 18 koševa, dok je Antonela Bodrožić dodala 13, a Sanja Kovačević 11 poena.

S maksimalnim učinkom Zadar Plus se u ovom trenutku nalazi na prvom mjestu ljestvice, dok je na drugoj poziciji ŽKK Zadar s pobjedom manje.

Do kraja prvog dijela sezone preostalo je za odigrati još samo jedno kolo koje će oba zadarska predstavnika u ovom natjecanju odraditi u gostima. Zadar Plus u Zaprešiću kod Jabuke, a Zadar u Solinu kod Salone.