29 ožu 2024
Sport osoba s invaliditetom

FESTIVAL PLIVANJA ZA OSOBE S INVALIDITETOM Odličje Lucije Mijolović u apsolutnoj konkurenciji

U Zagrebu je održan 2. festival plivanja, međunarodno natjecanje za osobe s invaliditetom. U organizaciji PK Dubrava na bazenu Svetice u Zagrebu kroz 2 dijela natjecanja nastupilo je 15 klubova iz 5 zemalja. Natjecatelji su se natjecali u otvorenoj seniorskoj i otvorenoj juniorskoj kategoriji.

U pratnji trenerice Danijele Kurtin bilo je i troje predstavnika „Zadra“. Lucija Mijolović, Mario Mrčela i Joško Klarin nastupili su u kategoriji plivača s intelektualnim poteškoćama, odlično su plivali sve svoje discipline, naročito jer se plivalo u 50m bazenu.

Najuspješniji nastup imala je Lucija Mijolović na 100m prsno (1.53.50) gdje je zauzela 1.mjesto u svojoj a 2. u apsolutnoj konkurenciji; s plivačima iz inozemstva-u otvorenoj konkurenciji je bila 3. Lucija je bila odlična i u ostalim utrkama, na 50m prsno (1.00.16) bila je 1. u svojoj a 4. ukupno, na 200m slobodno (3.55.23) je bila 2. u svojoj a 6.ukupno i na 100m slobodno je bila 3. u svojoj kategoriji i 8.ukupno.

Joško Klarin jedini je plivač u S14 kategoriji iz Hrvatske koji je nastupio u disciplini 400m slobodno (8.40.32) gdje je zauzeo 1. u svojoj a 3. u apsolutnoj konkurenciji. Na 200m slobodno (4.01.85) bio je 3. u svojoj i 8.ukupno, na 100m slobodno 7. u S14 a 14. ukupno i na 100m leđno (1.58.25) 8. i 14.

Mario Mrčela je najbolji bio na 50m prsno (48,54), zauzeo je 2. u svojoj i 4.mjesto u apsolutnoj konkurenciji, na 100m prsno (1.53.50) je bio 2 .i 4. Plivao je i na 100m slobodno gdje je uzeo 5. i 9.mjesto a na 50m slobodno (39,90) je bio 7. i 14.

Prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom biti će u ožujku 2022, slijede daljnje pripreme i treninzi a već idući vikend aktivan je za sve natjecatelje „Zadra“ kada ml.kadeti i kadeti putuju u Varaždin na mini grand prix Sv. Nikola.