04 pro 2021
NESTALI U ZAVRŠNICI Zadar vodio 10, Igokea dobila 13 razlike
KK Zadar

Ni 9. kolo ABA lige nije bilo sretno za košarkaše Zadra. Ovaj put bolja od njih je u dvorani Krešimira Ćosića bila Igokea rezultatom 64:77. Iako su Zadrani u jednom trenutku imali i dvoznamenkastu prednost, u posljednjih pet-šest minuta su posve potonuli i gosti su relativno lako došli do pobjede.

Zadar je poveo 6:0 pa 11:3, da bi u 14. minuti došao do najvećih +10, 26:16. Međutim, Igokea je brzo uhvatila priključak i na veliki odmor otišla sa samo dva poena zaostatka, 32:30. Početkom nastavka sastav iz Aleksandrovca dolazi i do prvog vodstva na utakmici, koje je na kraju treće četvrtine iznosilo +6, 49:55.

Nisu se Zadrani predavali još neko vrijeme, Junaković, Mavra i Carter smanjili su na -1, 58:59, no to je bilo manje-više sve od momčadi Vladimira Anzulovića. U sljedećih pet minuta “bijeli” su postigli tek tri poena, a Ilić, Waller i društvo su lakoćom odveli Igokeu prema pobjedi.

Spomenuti dvojac bio je i najbolji u redovima pobjednika, Antabia Waller zabio je 19 poena (5 trica), a Dalibor Ilić 16. U zadarskim redovima istaknuo se tek Justin Carter s 18 koševa, dok svi ostali nisu bili na razini dovoljnoj da se pobijedi ipak znatno kvalitetniji protivnik. KOMPLETNA STATISTIKA

Zadar je tako ostao na jednoj ABA ligaškog pobjedi, uz osam poraza, dok je Igokea došla do pozitivnog omjera 5-4. U sljedećem kolu, 5.12., Anzulovićevu momčad očekuje teško gostovanje kod Cedevite Olimpije u Ljubljani, a prva sljedeća utakmica na rasporedu je već za dva dana i to gradski dvoboj sa Sonik Puntamikom u Jazinama (subota, 18 sati).