04 pro 2021
MUKA S GORICOM Junaković i Carter spasili Zadar
KK Zadar

U 10. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra u dvorani Krešimira Ćosića pobijedili su Goricu rezultatom 82:81 (25:19, 12:24, 24:17, 21:21). Bila je to, kako i sam rezultat govori, utakmica na jednu loptu, u kojoj je momčad Vladimira Anzulovića opasno “plesala po rubu”. Na kraju se ipak izvukla, dijelom i zahvaljujući poklonima protivnika.

Manje od dvije minute prije kraja na semaforu je svijetlilo 74:79. Dominik Mavra pogodio je jedno bacanje, a nakon promašenog drugog, skok u napadu uhvatio je Aleksandar Bursać. Tada je jako važnu tricu pogodio Martin Junaković i približio Zadar na samo -1, 78:79.

Na drugoj strani je Marko Baković zakucavanjem vratio Goricu na +3, da bi Junaković bacanjima ponovno smanjio na -1, 80:81. Tragičar Gorice u posljednjoj minuti bio je njihov dotad ponajbolji igrač Karlo Uljarević, koji je prvo promašio dvicu pa nakon skoka u napadu izgubio loptu. Tako je Zadar došao u priliku za pobjedu.

Justin Carter je preuzeo odgovornost i prvo promašio šut za dva, ali nakon vlastitog skoka u napadu ipak zabio za 82:81. Ostalo je Gorici još dovoljno vremena za posljednji napad, ali nakon time-outa, nije ga realizirao Borna Kapusta i bodovi su ostali na Višnjiku.

Inače, Zadrani su bolje otvorili susret, ali nisu uspjeli kapitalizirati rano vodstvo od osam poena, 17-9. Gorica se polako vratila pa u drugoj četvrtini preuzela inicijativu i na poluvrijeme otišla sa +6, 37:43. U nastavku je prednost gostiju narasla sve do najvećih +10, 47:57 pa 50:60 u 27. minuti. Zadar je tada napravio seriju 11-0 za vodstvo 61:60 uoči posljednjih deset minuta igre.

Imali su domaći početkom četvrte četvrtine i +3, 64:61, ali ponovno nisu uspjeli prelomiti susret pa su morali strepjeti sve do posljednjih trenutaka. Ipak, sreća je ovoga puta na zadarskoj strani.

Prvo ime susreta bio je Junaković sa 20 poena, dok je Dario Drežnjak postigao 18 koševa, Carter 13, a Mavra 12. Kod Gorice Baković je zabio 19, Uljarević 16, a Mate Kalajžić i Dino Cinac po 12 poena. KOMPLETNA STATISTIKA

U sljedećem prvenstenom kolu Zadar u subotu, 20. studenoga igra protiv Sonik Puntamike u Jazinama, a prije toga u četvrtak od 20:30 u sklopu 9. kola ABA lige u Krešinom domu dočekuje Igokeu.