24 svi 2022
Vodeni

Hrvatska na pogon ŠRD Zubatac, Pavle Kostić, Luka Gredičak, Antonio Franić i Martin Ćurko do ekipnog zlata na SP U Piranu za uzrast do 21 godine

Dvostruko zlato osvojila je hrvatska reprezentacija u sportskom ribolovu do 21 godine na 20. Svjetskom prvenstvu u lovu štapom iz brodice koje je održano u Piranu (Slovenija).

Tako je svjetski prvak postao Antonio Smoković, član Galeba iz Raše, koji je imao najbolji ulov među 35 natjecatelja.

U ukupnom zbroju među sedam reprezentacija (Slovenija je imala dvije) Hrvatska je osvojila prvo mjesto, ispred drugoplasirane Italije i treće Slovenije (prvi sastav).

I ovaj put u momčadskom zlatu sudjelovali su članovi zadarskog Zubatca.

Među njima najbolji plasman imao je deveti Luka Gredičak, jedno mjesto lošiji bio je deseti Antonio Franić dok je Martin Ćurko natjecanje završio na 21. mjestu.

Izbornik reprezentacije bio je Pavle Kostić, također iz Zubatca, a nastupili su i Luka Hajdaraj (Kantrida, Rijeka) te Ivana Budisavljević (Tunera, Jadranovo).