24 svi 2022
I DALJE BEZ POBJEDE Medveščak bolji od vaterpolista Zadra
Vaterpolo

Vaterpolisti Zadra 1952 i dalje ne znaju za pobjedu ove sezone u natjecanju Prve lige. Peti poraz upisali su u susretu petog kola na gostovanju kod Medveščaka koji ih je porazio rezultatom 15:10.

Nakon početnih osam minuta domaćin je vodio 4:3.  Seriju 5/0 radi Medveščak u drugoj dionici, dolazi do vodstva 9:3 dok se na poluvrijeme otišlo njihovom prednošću 9:4.

Već tada se dalo naslutiti da je pitanje pobjednika ovog dvoboja riješeno, na ulasku u zadnji period bilo je 12:8 za igrače iz Zagreba.

Pogotkom Ante Martinovića stigli su gosti do zaostatka od tri pogotka 13:10, četiri minute prije kraja dvoboja. Međutim, nisu imali snage za nešto više te je tako Medveščak ostvario prvo slavlje ove sezone a Zadrani će na njega morati još pričekati.

Sljedeće kolo donosi na Višnjiku gostovanje splitskog Jadrana.