20 tra 2026
PALČIĆEVA ZAVRŠNICA Sonik opasno živio nakon +19
Foto: Zvonko Kucelin / KK Sonik Puntamika
Domaća košarka

PALČIĆEVA ZAVRŠNICA Sonik opasno živio nakon +19

U 7. kolu HT Premijer lige košarkaši Sonik Puntamike večeras su u Jazinama svladali Zabok rezultatom 78:72. Bila je to utakmica kojom su Puntamičani većim dijelom dominirali, da bi u samoj završnici morali spašavati “živu glavu”.

Nakon prve četvrtine momčad Stipe Kuliša imala je +5 (18:13), na poluvremenu +11 (44:33), da bi u trećoj četvrtini došla do najvećih +19, 55:36. Bilo je kasnije u par navrata i +18 pa tako i u 29. minuti, kada je semafor pokazivao 61:43.

Zabok se tada polagano počeo približavati, no u 35. minuti prednost Sonika i dalje je bila dvoznamenkasta (71:60). Međutim, kada su Vručinić, Gunjina (trica) i Buljević složili seriju gostiju 7-0 za povratak na samo -5, domaćima je dvije i pol minute prije kraja “ušla voda u uši”.

Nikako se Puntamičani nisu uspijevali snaći u napadu, a na drugoj strani je njihov bivši igrač Marin Vručinić zabio tricu za 72:70 na ulasku u posljednju minutu. Došli su gosti još i bliže, jer je Vučić pogodio jedno bacanje, a Gunjina smanjio na 73:72, kada je na semaforu ostalo tek nešto više od trideset sekundi.

Odgovornost je tada na sebe preuzeo kapetan “zelenih” Dino Palčić i tricom za 76:72 praktički riješio pitanje pobjednika. Gosti su potom izgubili loptu, a priču je s penala zapečatio Marko Prskalo.

Ivan Vučić bio je statistički prvo ime Sonika sa 27 poena, dok je Gabriel Marić postigao 13 poena uz osam skokova, a Marino Šarlija 12 koševa. Sjajan je bio i junak Palčić sa po 10 poena i skokova te pet asistencija. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Jure Gunjina sa 17 te Srđan Brocić sa 15 koševa.

KOMPLETNA  STATISTIKA

Za Kuliševu momčadi bila je to treća pobjeda u sedam prvenstvenih susreta ove sezone, a u sljedećem kolu gostuje kod Škrljeva.

Standings provided by SofaScore LiveScore