27 stu 2021
TEŽAK PORAZ ZADRA Stipčević i Krka bez muke do pobjede
KK Zadar

Košarkaši Zadra odigrali su još jednu otužnu utakmicu i doživjeli četvrti poraz u ABA ligi ove sezone u isto toliko susreta. Nakon Partizana, Studentskog Centra i Cibone, bolja od momčadi Ivana Perinčića bila je i Krka, koja je večeras u Novom Mestu slavila s uvjerljivih 80:66 (25:20, 22:17, 17:13, 16:16).

Zadar je bolje otvorio susret i poveo 2:8 (trice Marčinkovića i Cartera), no to vodstvo bilo je kratkog vijeka. Krka je vrlo brzo preokrenula i na krilima razigranog Andreja Stavrova prvi put otišla na +7, 21:14.

Gosti su se sredinom druge dionice uspjeli nekako dovući na -2 (30:28), no tada su Stipčević i Lapornik vezali trice i ponovno odvojili domaće. Do poluvremena je Zadranin u dresu Krke postigao još pet poena za prednost njegove momčadi +10 na velikom odmoru, 47:37.

U prvom dijelu treće četvrtine Zadrani su se još nekako držali na šest-sedam poena zaostatka, da bi onda odjednom posve nestali s terena. Macura i Stavrov odveli su Krku na +14 uoči posljednjih deset minuta igre (64:50), a ta je prednost nastavila rasti i u četvrtoj četvrtini.

Stipčević i Kosi poentirali su za velikih +18 (68:50) i tu je priči bio kraj. Povratka za Zadar više nije bilo, a Krka je bez ikakvih problema iskontorlirala utakmicu do svoje druge ovosezonske pobjede.

Odlični Stipčević je susret završio sa 19 poena, pet skokova i tri asistencije, dok je Stavrov zabio 20 koševa, a Jurij Macura 17 uz čak 16 skokova. Kod Zadra dvocifreni su bili samo Domagoj Vuković (15) i Antonio Jordano (10).

KOMPLETNA STATISTIKA

Zadrane za dva dana očekuje prvenstveni dvoboj s Osijekom u Krešinom domu, a nakon toga će sljedeći petak na domaćem terenu pokušati doći do prve ABA ligaške pobjede protiv Borca.