18 tra 2024
Ostali sportovi

BICIKLISTIČKI KLUB ZADAR Noa Jolić Mustać i Marta Serapiglia prvaci Hrvatske u disciplini MTB uspon

U Bolu na Braču održano je posljednje ovogodišnje nacionalno prvenstvo u disciplini MTB uspon.

Najviši otočni vrh Hrvatske na Vidovoj gori bio je cilj za pedesetak biciklista koji su se odvažili sudjelovati u natjecanju s obzirom da su vremenske prilike bile prave zimske za inače poznato turističko odredište koje je naviknuto i u listopadu biti okupano suncem.

Troje biciklista koji su nastupili za Biciklistički klub Zadar došli su do odličja, u kategoriji Kadeta Ian Peran je ponovio prošlonedjeljni rezultat i osvojio broncu, Noa Jolić Mustać je u kategoriji U15 došao do još jednog naslova državnog prvaka.

Marta Serapiglia

Svoju prvu zlatnu medalju u kategoriji U15Ž, iako bez konkurencije zasluženo je osvojila Marta Serapiglia koja je nakon nešto više od dva sata kao jedina ženska natjecateljica promrzla uspjela savladati 16-kilometarski uspon do najvišeg otočnog vrha na Braču.

Biciklistički klub Zadar je ovim nastupom izjednačio broj osvojenih državnih odličja kao i u sezoni 2019, brojka se i ove godine zaustavila na 33 medalje.