23 lis 2021
KAKVA ŠTETA Sonik Puntamika protiv Cibone izgubila “dobivenu utakmicu”
Domaća košarka

U 4. kolu HT Premijer lige Sonik Puntamika u Jazinama je poražena od Cibone rezultatom 69:70, nakon nevjerojatnog preokreta u završnim sekundama.

Manje od 30 sekundi prije kraja Sonik je imao +4, nakon što je Marko Jurič pogodio jedno slobodno bacanje za 67:63. Na drugoj strani su gosti dvaput promašili šut za tricu, ali oba puta hvatali skok u napadu pa je Antonio Vranković ispod koša zabio za 67:65.

Kada se Petar Marić našao na liniji slobodnih bacanja na semaforu je ostalo tek 11 sekundi. Pogodio je jedno za 68:65, da bi Mateo Drežnjak u svega nekoliko sekundi smanjio na 68:67.

I dalje je Sonik imao sve u svojim rukama, jer je šest sekundi prije kraja imao +1 i dva slobodna bacanja. Međutim, Ivan Vučić je, baš kao i prethodno Marić, prvo pogodio (69:67), a drugo promašio.

Loptu je pokupio Amar Gegić, dodao je Drežnjaku, koji je imao dovoljno vremena da prijeđe na protivničku polovicu i iskreira si šut za tricu, kojega je i pogodio za konačnih 69:70.

Inače, Puntamičani su do posljednjih 30 sekundi slobodna bacanja šutirali gotovo besprijekornih 9-10, da bi na kraju promašili 3 od 6.

Šteta, jer momčad Stipe Kuliša je doista odigrala odličnu i iznimno borbenu utakmicu. U prvom poluvremenu se vratila u život nakon Ciboninih +9 (21:30), da bi na kraju treće četvrtine stigla i do najvećih +8, 48:40.

Malo više od minute prije kraja Sonik je i dalje imao velikih +7 (66:59), ali onda je Ivan Majcunić pogodio tricu uz dodatno bacanje i vratio gostima tračak nade, koju su u već opisanoj završnici uspjeli pretvoriti u pobjedu.

Najefikasniji kod Puntamičana bili su Marić i Vučić sa po 16 poena, dok su Dino Palčić i Marko Prskalo postigli po 10 koševa. Kod Cibone Roko Prkačin zabio je 12, a junak Drežnjak je susret završio sa 10 poena, od čega pet u završnim trenucima.

KOMPLETNA STATISTIKA

Nakon četiri kola HT Premijer lige Sonik je na omjeru 2-2, a Cibona na 3-1. Puntamičane sada očekuju dva teška gostovanja kod Gorice i Splita.