27 stu 2021
TREĆI PORAZ ZADRA Prkačin povukao Cibonu do pobjede na Višnjiku
KK Zadar

U trećem kolu ABA lige košarkaši Zadra doživjeli su i treći poraz. Momčad Ivana Perinčića večeras je u Dvorani Krešimira Ćosića poražena od Cibone rezultatom 67:68. U vrlo lošoj utakmici s mnogo grešaka, gosti iz Zagreba su se na kraju bolje snašli i odnijeli vrijedne bodove s Višnjika, ubilježivši svoju treću pobjedu u ovom natjecanju.

Malo više od tri minute prije kraja rezultat je bio izjednačen, 61:61. Tada je ključna dva koša za “vukove” ubacio Roko Prkačin, prvo dvicu pa tricu za 61:66. Zadar se, pak, u međuvremenu ispromašivao i zabrljao nekoliko napada te omogućio gostima dobitnu poziciju minutu prije kraja.

Uroš Luković je jednim bacanjem pa zakucavanjem smanjio na 64:66, kada je na semaforu ostalo 18 sekundi, ali je na drugoj strani mirne ruke s penala bio Jose Vildoza za +4. Konačnih 67:68 postavio je Dario Drežnjak tricom, ali na semaforu je ostalo premalo vremena da se išta promijeni i slavlje Cibone moglo je početi.

Zadrani su najveću priliku propustili u trećoj četvrtini, kada su drugi put na utakmici (nakon uvodnih 16:7) imali +9, 48:39. Zabio je tada tricu Duje Brala pa je i malobrojna publika bila na nogama. Međutim, uslijedila je crna rupa Perinčićeve momčadi, tijekom koje čak pet minuta nije postigla koš.

Krešimir Radovčić je u tom razdoblju odigrao ključnu ulogu za Cibonu, koja je njegovom tricom početkom četvrte četvrtine došla i do vodstva. Vildoza je zaokružio veliku seriju gostiju 13-0 za 48:52, da bi Drežnjak tricom napokon prekinuo zadarski post. Ušlo se tada u nekakav ritam koš na koš ili češće promašaj na promašaj, da bi u već opisanoj završnici Prkačin preuzeo glavnu ulogu i s dva poteza praktički riješio pitanje pobjednika.

Prkačin i Nathan Reuvers bili su najefikasniji u redovima pobjednika sa po 12 poena, čemu je Amerikanac pridodao i 9 skokova, dok su Radovčić i Amar Gegić zabili po 11. Kod Zadra su dvocifreni bili samo Luković sa 16 koševa i Justin Carter sa 11, no Zadrov Amerikanac je sve svoje koševe zabio u prvih 14 minuta, nakon čega je pao, napustio igralište i po povratku više nije nastavio u istom ritmu.

KOMPLETNA STATISTIKA

Sljedeća utakmica Zadrane očekuje već sutra u 20:30, kada također u Krešinom domu, u sklopu 4. kola HT Premijer lige, dočekuju Furnir. Cibona će, pak, od 17:30 u Jazinama igrati protiv Sonik Puntamike.