27 stu 2021
Dobar otpor VK Zadra 1952 favoriziranom Solarisu
Vaterpolo

Porazom su u sezonu krenuli vaterpolisti Zadra 1952. Na Višnjiku ih je rezultatom 11:18 pobijedio šibenski Solaris.

Furiozno su Zadrani otvorili susret protiv favoriziranog gosta te su poveli 3:0. Brzo je Solaris konsolidirao svoje redove i stigao do prednosti 3:4. Uspjeli su domaćini postići još dva pogotka za 5:4 nakon uvodnih osam minuta.

“Sunčani” su postigli tri uzastopna pogotka na otvaranju druge dionice za vodstvo 5:7. Trgnuo se Zadar te je na poluvremenu rezultat bio izjednačen 8:8.

Bolje su treći period odigrali gosti te su na ulasku u zadnju dionicu vodili 9:12.

Povećali su svoju prednost u zadnjih osam minuta do konačnih 11:18.

Mate Čačić i Lovre Zelić s 3 pogotka bili su najučinkovitiji u redovima domaćina, 2 je dao Marin Jovančević a 1 Boris Popović, Marin Stipić i Vito Cicero.

VK Zadar 1952 u sljedećem kolu gostuje kod KPK (Korčula).