27 stu 2021
U JAZINAMA Zadar lako protiv Cedevite, 12 poena Brale
KK Zadar

U 3. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra ubilježili su drugu prvenstvenu pobjedu. Igrači Ivana Perinčića nisu imali većih problema protiv Cedevite Junior, koju su u Jazinama svladali rezultatom 86:68.

Zadrani su utakmicu na svoj mlin usmjerili već krajem prve četvrtine, kada su se prvi put odvojili na dvocifrenu razliku, 22:12.

U drugoj je ta prednost rasla do +17, 36:19, da bi do poluvremena gosti ipak smanjili na 11 razlike, 44:33.

Na otvaranju treće četvrtine prišli su igrači Damira Mulaomerovića i na -9, ali samo nakratko. Domaći su opet uspostavili dominaciju, otišli na veliku razliku i mirno priveli susret kraju.

Zadar je imao petoricu dvocifrenih igrača, među kojima je najefikasniji bio Aleksandar Bursać sa 14 poena. Duje Brala postigao je 12 poena, Dominik Mavra i Antonio Jordano po 11, a Domagoj Vuković 10. Kod gostiju najviše je zabio Goran Filipović, 13 poena.

KOMPLETNA STATISTIKA

Sljedeću utakmicu Zadrani igraju u petak, 8. listopada u 20 sati, kada u sklopu 3. kola ABA lige na Višnjiku dočekuju Cibonu.