04 pro 2021
POLA TUCETA Dinamo na Stanovima bolji od Donata
Nogomet

U dvoboju 4. kola Prve hrvatske nogometne lige za žene Donat je na svom travnjaku poražen od zagrebačkog Dinama rezultatom 6:0.

Utakmica na Stanovima većim je dijelom bila jednosmjerna. Gošće su od samog početka nametnule svoj ritam, bile dominantne, što je rezultiralo i prvim pogotkom u mreži domaćih već u 7. minuti kada je precizna u šesnaestercu bila Karla Jedvaj.

Na 2:0 povisila je u 29. minuti Karla Kurkutović nakon lijepog solo prodora, a bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Iako u zaostatku od dva gola, domaće su mogle biti prilično zadovoljne. Jer da su gošće iskoristile samo polovicu šansi koje su imale, već bi tada riješile sve dvojbe oko konačnog ishoda.

A tu dvojbu, ukoliko je uopće postojala, otklonila je u 48. minuti Ivana Stanić koja je lijepim lob udarcem s ruba kaznenog prostora matirala vratarku Donata za vodstvo gošći od 3:0.

Priliku da smanje prednost Dinama domaće su imale već u sljedećoj minuti kada je u šesnaestercu gošći srušena Ina Fridrih, a sudac pokazao na bijelu točku. Ipak, neprecizna je bila Petra Barbir koja je snažnim udarcem prebacila okvir gola.

Kazna za promašeni jedanaesterac stigla je samo nekoliko minuta kasnije, točnije u 52., kada je za 4:0 zabila Petra Bračević. Do kraja susreta u strijelkinje se za Dinamo u 68. minuti upisala i Lea Zdunić, a konačan je rezultat pet minuta kasnije svojim drugim pogotkom postavila Karla Kurkutović.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao, no u 76. minuti dogodila se jedna nemila scena kada je, činilo se, nakon kontakta s protivničkom igračicom na travnjaku ostala ležati vratarka Donata Nensi Adamović. Unatoč tome što se sama osovila na noge, Adamović je kolima hitne pomoći ipak iz predostrožnosti prebačena u bolnicu.

– Čestitao bih Dinamu na zasluženoj pobjedi. Bio je bolji protivnik, kvalitetniji. Ne mogu reći da smo bili na lošoj razini. U prvom smo dijelu čak bili i dosta dobri u fazi obrane, ali nedostajalo nam je odlučnosti i hrabrosti u igri prema naprijed. Ostavljamo ovo iza sebe i okrećemo se narednim dvjema utakmicama koje su za nas ključne i tu moramo tražiti svoje bodove – izjavio je nakon susreta Jure Perković, trener Donata.

Nakon četiri kola Donat je na omjeru od jedne pobjede i tri poraza, a u idućem kolu očekuje ga gostovanje u Metkoviću kod Neretve.