23 lis 2021
DRUGA POBJEDA Pavle Marčinković “povukao” Puntamičane do slavlja u Sinju
Domaća košarka

Košarkaši Sonik Puntamike u susretu trećeg kola HT Premijer lige stigli su do druge pobjede. Puntamičani su slavili na gostovanju u Sinju kod Alkara rezultatom 70:81.

Odlično su “zeleni“otvorili susret te su nakon uvodnih deset minuta vodili 15:28. Probudio se domaćin te je na poluvremenu bilo 35:37 za sastava iz Jazina.

I treća dionica donijela je neizvjesnost te je na ulasku u zadnji period Sonik vodio 53:55. Serijom 8:0 igrači Stipe Kuliša krenuli su u posljednju dionicu (53:63). Povećali su to svoje vodstvo kasnije na 58:72 te su susret mirno priveli kraju u svoju korist ranije spomenutim rezultatom, 70:81.

Do pobjede su ih predvodili Pavle Marčinković s 21 košem (7 skokova) dok je Ivan Vučić dodao 16. Petar Marić je dao 14 koševa uz 9 asistencija. Kod Alkara, kapetan Hrvoje Vučić ubacio je 15 koševa.

U sljedećem kolu Sonik će u Jazinama ugostiti zagrebačku Cibonu.