27 stu 2021
PRVA POBJEDA Sonik ostavio Šibenku na samo 49 poena
Domaća košarka

U 2. kolu HT Premijer lige košarkaši Sonik Puntamike ostvarili su prvu ovosezonsku pobjedu. Nakon uvodnog teškog gostujućeg poraza u Osijeku, momčad Stipe Kuliša danas je u Jazinama nadigrala Šibenik rezultatom 63:49.

Sam broj koševa govori koliko je to tvrda utakmica bila, a činjenica da su ih Puntamičani primili manje od 50 najbolje oslikava kakva je bila njihova obrana večeras.

Već u prvoj dionici vidjele su se naznake onoga što je Kuliš tražio od svojih igrača, jer su u 10 minuta primili tek sedam poena. Na poluvrijeme su tako otišli s prednošću 32:19, da bi u trećoj četvrtini definitivno otklonili svaku dvojbu oko pobjednika. Uoči posljednjih deset minuta igre na semaforu je svijetlilo velikih 54:32.

Najbolji kod Sonika bili su Pavle Marčinković i Ivan Vučić sa po 21 poenom, čemu je Pavle pridodao i čak 16 skokova te četiri asistencije. Razigravački dio su sa po pet asistencija vrlo dobro odradili Petar Marić i Dino Palčić i uz dobru obranu te neraspoloženog protivnika bilo je to dovoljno za uvjerljivu pobjedu.