04 pro 2021
POSKLIZNULI SE U ŠKRLJEVU Zadar primio 90 poena i potonuo pod dvojcem Jelenković – Barnjak
KK Zadar

Već na drugoj prepreci u HT Premijer ligi ove sezone košarkaši Zadra su se ozbiljno poskliznuli, da ne kažemo i osramotili. Nakon uvodne domaće pobjede protiv Zaboka, momčad Ivana Perinčića danas je iznenađujuće poražena na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva.

Konačan rezultat bio je 90:79, no gori od toga bio je dojam kojega su Zadrani ostavili na parketu sastava s Kvarnera. Već u prvoj četvrtini moglo se vidjeti u kojem će smjeru to ići, jer je u tom razdoblju Zadar primio čak 29 poena.

Imalo je Škrljevo početkom druge dionice i najvećih +15 (37:22), da bi se na poluvrijeme otišlo s ipak nešto prihvatljivijih devet razlike, 47:38. Međutim, Zadrani su opet očajno izišli iz svlačionice i početkom treće četvrtine pali na -14, 56:42.

Najbolje razdoblje igre Perinčićeve momčadi bilo je krajem treće dionice, kada je u jednom trenutku uspjela čak i povesti (62:63), ali u posljednjoj opet – mrak. Škrljevo je zabijalo kako se sjetilo i pet minuta prije kraja ponovno pobjeglo na dvocifrenu razliku, +11, 82:71.

Kratki zadarski bljesak i povratak na -6 brzo je odaganao najbolji igrač utakmice Josip Barnjak serijom 6-0 za +12 (88:76) i tu je priči bio kraj.

Barnjak je susret završio sa 27 poena, devet skokova, tri asistencije i pet osvojenih lopti, a sjajan je bio i Zadranin u redovima Škrljeva Toni Jelenković sa 23 koša i šest skokova.

Kod Zadra, za ovakvu predstavu – nitko vrijedan spomena. Može se spomenuti tek da su trojica najmlađih cijeli susret prosjedila na klupi pa se ne može reći ni da je ovo bilo kakvo skupljanje iskustva.

Za dva dana na Višnjiku u sklopu prvog kola ABA lige gostuje moćni Partizan i da bi imala ikakve šanse parirati takvom protivniku momčad Ivana Perinčića morat će pokazati kudikamo drugačije lice od ovog današnjeg.