27 ruj 2021
PARAOLIMPIJSKE IGRE Vlado Gašpar sedmi u bacanju koplja
Sport osoba s invaliditetom

Vladimir Gašpar svoj prvi nastup na Paraolimpijskim igrama završio je na 7. mjestu u bacanju koplja u kategoriji F41. Vlado je natjecanje u Tokiju završio s daljinom 36,54 metra, što je bacio u posljednjoj, šestoj seriji.

Krenuo je s daljinom 36,21, potom je imao jedan neispravan hitac pa tri slabija (32,74, 34,9 i 33,37), da bi posljednji hitac bacio najdalje, ali ipak nedovoljno za bolji plasman.

Zlatnu medalju osvojio je Kinez Sun sa svjetskim rekordom 47,13, srebro je pripalo Irancu Beit Sayahu sa daljinom 43,35, a bronca Iračaninu Nukhailawiju, čiji je koplje letilo do 41,39.

Iako Vlado nije uspio ostvariti želju da u Tokiju baci dalje od svog osobnog rekorda (38,06), on i njegov tim zaslužuju velike čestitke za ovaj rezultat i povijesni nastup na Paraolimpijskim igrama.