27 stu 2021
PK ZADAR Plivači i plivačice “Zadra” na 14. mjestu najuspješnijih klubova
Plivanje

Na ljetnom prvenstvu Hrvatske, koje je održano na bazenu Svetice u Zagrebu, okupili su se najbolje plivačice i plivači iz 35 hrvatskih klubova. Čak 415 plivača iz kategorija mlađih juniora, juniora i seniora natjecalo se u individualnim i štafetnim disciplinama te su sakupljali individualne i ukupne (klupske) plasmane. Za PK Zadar natjecalo se osam plivačica i plivača: Božo Puhalović, Noa Kuman, Ivan Šango, Dina Volarević, Marija Kuman, Rita Herceg, Marcela Lovrović i Sarah Michelle Coha.

Božo Puhalović i Noa Kuman u A finalima

Najuspješniji plivač bio je mlađi senior Božo Puhalović, koji je u seniorskoj i mlađe seniorskoj konkurenciji ostvario sljedeće rezultate: 4. mjesto u ml. seniorskoj i 6. mjesto u seniorskoj kategoriji na 50 m delfin (25.64) te 4. mjesto u ml. seniorskoj i 5. mjesto u seniorskoj kategoriji na 50 m slobodno (23.84). Božo je nastupio u 2 A finala (najbržih 8 u kvalifikacijama), a odlične rezultate plivao je i u ostale tri utrke (100 m slobodno 52.34, 100 m delfin 58.15 i 200 m slobodno 1.57.84.)

U A finalu nastupio je i Noa Kuman. U utrci na 400 m mješovito (4.47.14) bio je 5. junior, ml. senior i senior. Noa je imao i tri nastupa u B finalima: na 200 m prsno (2.29.99) bio je 7. u juniorskoj, a 9. u ml. seniorskoj i seniorskoj konkurenciji, na 200 m mješovito (2.12.53) bio je 9. junior, ml.senior i senior, a na 50 m prsno (32.23) 10. junior u državi.

Božo Puhalović i Dina Volarević četvrtoplasirani

Junior Ivan Šango plivao je B finale na 50 m delfin (26.33) i bio 6. junior, 9. ml.senior i 11. senior, a odlične nastupe bilježi i u ostalim disciplinama (50 m i 100 m slobodno, 100 m delfin i prsno). U ženskoj konkurenciji najuspješnija je bila ml. juniorka Dina Volarević, koja je također nastupala u velikom broju disciplina i izborila nastupe u 4 C finala. Najuspješnija je bila na 800 m slobodno (9.50.15), gdje je uzela 4. mjesto u ml. juniorskoj, 8. u juniorskoj i 11. u seniorskoj konkurenciji. Na 400 m slobodno bila je 8. ml.juniorka, na 100 m slobodno (1.03.06) 11. ml.juniorka, a na 200 m slobodno (2.16.31) i 50 m slobodno (28.76) bila je 10. ml. juniorka.

Juniorka Marija Kuman jedina je od cura ostvarila nastup u B finalu, na 200 m leđno (2.32.80) zauzela je 12. mjesto u juniorskoj konkurenciji. Mlađa juniorka Rita Herceg plivala je 2 C finala u kojima je ostvarila 7. mjesto u ml. juniorskoj konkurenciji na 200 m prsno (2.54.24) i 10. mjesto na 100 m prsno (1.19.65). Ml. juniorka Sarah Michelle Coha plivala je 14. vrijeme u ml. juniorskoj konkurenciji na 100 m prsno (1.22.07), a najbolje osobne rezultate bilježi i ml. juniorka Marcela Lovrović.

Najbolji štafetni nastup PK Zadar je imao u ženskoj juniorskoj štafeti 4×200 m slobodno, gdje su Dina Volarević, Marija Kuman, Rita Herceg i Marcela Lovrović bile 4. Seniorska štafeta 4×100 m slobodno mix, u sastavu Božo Puhalović, Ivan Šango, Marcela Lovrović i Rita Herceg, bila je 5.