25 lip 2022
ATLETIKA Nove zadarske medalje na PH za mlađe juniore
Atletika

U Varaždinu je, u organizaciji AK Sloboda, održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe juniore i juniorke. S medaljama su se kući vratili i predstavnici klubova iz Zadarske županije.

O novom sjajnom rekordu Veronike Šokote u bacanju koplja već smo pisali. Osim njenog zlata, atletičari AŠK-a Zadar osvojili su još četiri medalje. Kate Nižić osvojila je srebro u skoku u dalj, dok su brončane medalje osvojili Enea Nikpalj na 100 metara s preponama, Iva Grbić u skoku u vis te Anita Odžaković u bacanju kugle od 3 kg.

Petra Miloševski, AK Fortius

Petra Miloševski iz AK Fortius osvojila je drugo mjesto u troskoku i to s novim osobnim rekordom za više od pola metra (11,23).

Matea Čerina iz benkovačkog AŠK-a osvojila je još dva naslova prvakinje Hrvatske, onaj na 100 metara te u štafeti 4 x 100 zajedno sa Barbarom Pešut, Nikom Gašpar i Martom Marinović.

Antonia Džaja, članica AK Alojzije Stepinac, osvojila je brončanu medalju u skoku u dalj, preskočivši daljinu 5,46 m.