27 ruj 2021
ATLETICO PRVAK Šime Vrsaljko na krovu Španjolske!
Nogomet

Šime Vrsaljko sa svojim je Atletico Madridom osvojio naslov prvaka Španjolske. Momčad Diega Pabla Simeonea u posljednjem je kolu slavila na gostovanju kod Valladolida rezultatom 1:2 i tako zadržala dva boda prednosti pred gradskim rivalom Realom i po 11. put u povijesti osvojila La Ligu.

Valladolid, koji se borio za ostanak u ligi, na poluvremenu je vodio 1:0, da bi Angel Correa i Luis Suarez u nastavku donijeli pobjedu Atleticu. Da je susret završio neriješeno, naslovom prvaka okitio bi se Real, koji je u sudačkoj nadoknadi golom Luke Modrića svladao Villareal također s 2:1.

Ovako, Atletico je natjecanje završio s 86 bodova, Real s 84, dok je treća Barcelona ostala na 79.

Vrsaljko je posljednji susret odgledao s klupe, a ove sezone je ukupno ubilježio devet ligaških nastupa. Zadarskom nogometašu ovo je drugi trofej s Atleticom, nakon Europske lige osvojene 2018.

Vrsaljko je ponikao u Školi nogometa NK Zadra, gdje je počeo trenirati s osam i pol godina i zadržao se do svoje 14. Najvećim dijelom trener mu je bio Damir Čačić.