27 stu 2021
ZADAR U POLUFINALU Šibenka riješena s dvije serije 15-0
KK Zadar

Prema očekivanjima, košarkaši Zadra bez ikakvih problema plasirali su se u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske. Nakon uvjerljive pobjede u prvoj četvrtfinalnoj utakmici protiv Šibenke na Višnjiku, isto su ponovili u drugoj na Baldekinu. Ovaj put završilo je 65:86 i Zadrani su s 2:0 u seriji prošli dalje.

Po sličnom obrascu kao tri dana ranije, momčad Veljka Mršića je od početka bila u prednosti, ali su Šibenčani dobro parirali prvih dvadesetak minuta. Na poluvremenu je rezultat bio 37:40, a početkom nastavka bilježimo prvo ozbiljnije odvajanje Zadra, kojim je zapravo i prelomljena utakmica.

Kodi Justice trice je gađao 6-7 (Foto: Š. Zelić)

U 22. minuti na semaforu je svijetlilo 38:42, a četiri minute kasnije već velikih +21, 41:62. U tom razdoblju domaći su postigli samo jedan koš (trica Širka), dok je u gostujućim redovima sjajnu dionicu odradio Kodi Justice, pogodivši četiri trice. S nekoliko dobrih napadačkih akcija nadovezao se i kapetan Dominik Mavra i Zadar je otišao na nedostižnu razliku.

Naravno, i ovoga puta je momčad Veljka Mršića dopustila protivniku da se još jednom vrati na jednoznamenkasti zaostatak pa je tako Šibenka početkom četvrte četvrtine smanjila na “samo” -9, 55:64. No, razlika u kvaliteti među ovim momčadima jednostavno je prevelika da bi se dogodilo veće iznenađenje. Zadar je napravio još jednu seriju 15:0 za bijeg na najvećih +24 (55:79) i tu je priči definitivno bio kraj.

Justice je susret završio sa 20 poena (trica 6-7), Chinanu Onuaku je zabio 19 uz osam skokova i pet asistencija, Mavra 14 uz sedam asistencija, a Aleksandar Bursać 12. Kod Šibenke su najefikasniji bili Milija Miković sa 21 košem, James Freeman sa 15 te Henrik Širko sa 13. KOMPLETNA STATISTIKA

Zadrani tako u polufinalu čekaju boljeg iz dvoboja Sonik Puntamike i Gorice, koji u trenucima dovršetka ovog izvještaja upravo igraju drugu utakmicu, dok drugi polufinalni par čine Split i Cibona. Borba za naslov prvaka Hrvatske ulazi u svoju završnu fazu, a Zadar u nju ulazi kao glavni favorit.