25 lip 2022
Plivači Jadere isplivali prve norme za državno prvenstvo
Vodeni

U Šibeniku je održano 1. kolo Hrvatske plivačke lige za juniore regije 1. U konkurenciji 250 plivača iz 11 klubova regije, pod vodstvom trenera Edgara Nimca, boje PK Jadera je branilo 17 članova, koji su unatoč velikoj pauzi isplivali niz osobnih rekorda.

Najbolje rezultate ostvario je kadet Andrija Kačanić (2007.), koji se plasirao među 10 najboljih kadeta regije u sve 4 discipline, dok je u 3 discipline isplivao A norme za Prvenstvo Hrvatske. Najbolji plasman ostvario je u disciplinama 100 m slobodno (1:00.69) i 200 m slobodno (2:14.28), gdje je zauzeo 4. mjesto, na 5. mjesto plasirao se u disciplini 100 m leptir (1:12.66), dok je u disciplini 400 m slobodno s vremenom 4:44.24 zauzeo 6. mjesto.

U ženskoj konkurenciji najbolje rezultate ostvarila je kadetkinja Danica Sorić (2008.), koja se također u sve 4 discipline plasirala među 10 najboljih kadetkinja regije. Tako je 3. mjesto zauzela u disciplini 100 m prsno s vremenom 1:31.26, u diciplini 200 m prsno (3:17.13) se plasirala na 4. mjesto, 7. mjesto je zauzela u disciplini 100 m leđno (1:23.67), dok se na 8. mjesto plasirala u disciplini 200 m mješovito (3:06.82).

Mate Molnar (2008.), koji je ulazno godište kategorije kadeta, isplivao je jednu A i jednu B normu za PH te se u 3 discipline plasirao među 10 najboljih kadeta regije. U disciplinama 100 m prsno (1:20.19) i 200 m prsno (2:50.30) zauzeo je 5. mjesto, u disciplini 100 m slobodno (1:15.41) plasirao se na 7. mjesto, dok je disciplinu 400 m slobodno (5:01.68) završio plasmanom na 11. mjesto.

Na natjecanju su nastupili: Gabriel Bušić, Tina Dokoza, Zara Gambiraža, Andrija Kačanić, Mate Molnar, Roko Peraić, Stipe Radaš, Natalia Rakvin, Danica Sorić, Jelena Šimunac, Ana Tadić, Matko Udiljak, Ivan Višić, Josip Višić, Jere Vlatković, Vito Vukoša i Šimun Zdrilić.