24 svi 2022
TAKO BLIZU, A… Sonik kod Gorice pokleknuo tek u završnici
Domaća košarka

Dugo je KK Sonik Puntamika prijetila Gorici i bila u prilici da priredi iznenađenje u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske. Ipak, Velikogoričani su u završnici uspjeli obraniti domaći teren i pobjedom 89:83 doći do prednosti 1:0 u seriji na dvije pobjede.

Na ulasku u posljednju minutu Dino Palčić realizirao je jedno od dva slobodna bacanja za smanjenje na -2, 84:82, da bi na drugoj strani Lovro Mazalin pogodio za +4 Gorice, 86:82. U sljedećem napadu Puntamičani su promašili dva šuta za tricu pa su u samoj završnici domaći slobodnim bacanjima iskontrolirali rezultat.

Veliku priliku imala je momčad Hrvoja Vlašića, jer je unatoč svim problemima koji je prate u posljednje vrijeme odigrala doista jako dobru utakmicu. I pred kraj treće četvrtine imala 7 poena prednosti (60:67), a početkom četvrte još uvijek +6, 63:69. No, domaći su tada brzom serijom 8:0 preokrenuli pa iako se gosti nisu predavali do samoga kraja, pobjeda je ipak pripala Gorici.

Sonik je najvećim dijelom utakmice vukao sjajni trojac Ante Gospić (23 poena, 9 skokova), Dino Palčić (22p, 6as) i Lovre Runjić (20p, 11sk, 7as), no nedavna izolacija zbog koronavirusa i skraćena rotacija u završnici su ostavili traga na Vlašićevoj momčadi. Primjerice, ponajbolji igrač Sonika ove sezone Tomislav Cvitković odigrao je samo 11 minuta, a njegova dva poena bila su sve što je Sonik dobio s klupe, na kojoj su sjedila još samo četiri “golobrada” mladića. Goricu je predvodio Mazalin sa 25 koševa i 14 skokova. KOMPLETNA STATISTIKA

Svakako, današnja utakmica budi nadu da Puntamičani u drugom susretu u petak Jazinama mogu pobijediti ovog protivnika i vratiti seriju na majstoricu u Goricu.