16 svi 2021
REKORDNA POBJEDA Igračice Donata postigle 8 golova u drugom poluvremenu
Nogomet

U prvom kolu Lige za ostanak nogometašice Donata ostvarile su najuvjerljiviju pobjedu otkako se natječu u Prvoj HNLŽ. Zadranke su na domaćem terenu pobijedile Viktoriju iz Slavonskog Broda rezultatom 8:0. Što je još zanimljivije, svih osam pogodaka postigle su u drugom poluvremenu.

Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0, da bi u 49. minuti mrežu gošći napokon načela Ina Fridrih. Tri minute kasnije Josipa Burčul zabila je za 2:0, a već u 58. bilo je 3:0, nakon pogotka Petre Barbir iz kaznenog udarca.

Tada je postalo posve jasno da će tri boda ostati na Stanovima, a do kraja su domaće igračice postigle još pet pogodaka i to redom Ivana Čubić (67’), Roberta Savčić (69’), Ivana Kirilenko (80’), Sara Ivandić (84’) te još jednom Kirilenko u 87. minuti za konačnih 8:0.

Ekipa Jure Perkovića još je ranije osigurala ostanak u ligi, a ovakav ulazak u Ligu za ostanak potvrđuje da do kraja neće biti popusta ni za koga, već da će igračice Donata maksimalno odraditi sve preostale utakmice i uživati u uspješnoj prvoj sezoni u elitnom rangu hrvatskog nogometa.