16 svi 2021
POŽEGA PUNIM GASOM Zadranke poražene i u posljednjoj utakmici sezone
Košarka

Košarkašice Zadra poražene su i u posljednjoj utakmici ove sezone. Na gostovanju kod Plamena u Požegi igračice Samira Žuže doživjele su još jedan uvjerljiv poraz, ovaj put rezultatom 98:55. Zadranke su tako prvi put u klupskoj povijesti izgubile svih 20 utakmica u jednoj natjecateljskoj sezoni.

Sljedeće sezone ekipa s Višnjika nastupat će u drugom rangu hrvatske košarke, prvi put nakon 15 uzastopnih prvoligaških sezona. Epilog je to sezone u kojoj se, s obzirom na mladost igračica, drugo nije ni moglo očekivati. Na klubu je sada da konsolidira redove i počne slagati križaljku koja će ga ekspresno vratiti u elitni rang. Jer eventualni dulji boravak u nižem rangu zadarskoj ženskoj košarci sigurno ne bi donio ništa dobroga.

Što se same današnje utakmice tiče, ona je po običaju rezultatski bila riješena već nakon prve četvrtine, koja je završila rezutatom 30:13. Nisu Požežanke ni njihov trener Vladimir Englman imali nimalo milosti za mlađahne Zadranke. Iako im ova utakmica nije značila apsolutno ništa, igrale su s najjačom postavom i to gotovo cijelu utakmicu.

Tako je najbolja igračica bila La Mama Kapinga sa 37 koševa i 16 skokova za 34 minute, dok je Jelena Ivezić za 29 minuta postigla 18 poena, uz 12 skokova i 8 asistencija. Kod Zadra su najefikasnije bile Lara Špinderk s 18 koševa te Katia Nekić s 11. KOMPLETNA STATISTIKA

Konačan poredak Lige za ostanak: KAŽL 8-2, Plamen Požega 7-3, FSV 6-4, Novi Zagreb 6-4, Split 3-7, Zadar 0-10.

U finalu prvenstva Hrvatske igrat će Ragusa i Medveščak, dok će Split u dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi.