16 svi 2021
Kapetan Dino Palčić “povukao” Puntamičane do slavlja kod Osijeka
Domaća košarka

U 32. kolu HT Premijer lige košarkaši Sonik Puntamike ostvarili su vrijednu pobjedu na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek rezultatom 70:80.

Nakon prve dionice “zeleni” su imali vodstvo 20:23, dok se na poluvrijeme otišlo s njihovom prednošću 35:39. Izvrsno su igrači Sonika krenuli u treću dionicu. Nakon serije 15:0 semafor je u 25. minuti pokazivao rezultat 37:54, dok su uoči posljednje dionice vodili 44:60. U završnici se Osijek uspio približiti na -5, 65:70, no više od toga nije mogao.

Do pobjede je Sonik predvodio kapetan Dino Palčić, koji je došao blizu triple double učinka. Postigao je 19 koševa, sakupio 11 skokova te udijelio 7 asistencija. Tomislav Cvitković postigao je 12 poena, Jakov Vladović 11, a Lovre Runjić 10. Kod domaćina Vito Porobić i Pavao Paić ubacili su po 16 koševa. KOMPLETNA STATISTIKA

Puntamičani su tako stigli do omjera 17-15 te uoči posljednjeg kola imaju peto mjesto u vlastitim rukama. Pobijede li na domaćem terenu Šibenku, Škrljevo ih više neće moći prestići, čak i ako slavi u oba preostala susreta.