19 tra 2021
Zadar bez problema svladao Puntamiku u Jazinama
KK Zadar

U 29. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra bez većih su problema u gradskom okršaju u Jazinama svladali Sonik Puntamiku rezultatom 68:80. Za razliku od prvog međusobnog dvoboja u legendarnoj zadarskoj dvorani ove sezone, kojeg su dobili Puntamičani, ovaj put su igrači Zadra u susret ušli mnogo koncentriranije i angažiranije i to se osjetilo na rezultatu od prve minute.

Tako je već na sredini prve četvrtine Zadar imao +12, 4:16, zahvaljujući koševima Vukovića, Mavre, Onuakua i Cartera te vrlo dobroj obrani. Jakov Vladović je s osam vezanih poena malo trgnuo svoje, no Zadar je potom otišao i na +14, 12:26.

Domagoj Vuković i Tomislav Cvitković (Z. KUCELIN)

Puntamičani nisu dobro krenuli, ali su znali da trebaju biti strpljivi i vrebati svoju priliku, ako im se ukaže. Jedna takva ukazala im se s kraja prve na početak druge dionice, kada su vezali tri trice (Petani 2, Zovko 1) i prepolovili zaostatak, 21:28. Do poluvremena se igralo praktički koš na koš ili promašaj na promašaj pa se u svlačionice otišlo s vodstvom Zadra +9, 37:46.

Druga prilika Soniku ukazala se početkom treće četvrtine, koju Zadar nije najbolje otvorio pa su Zovko, Cvitković i Vladović približili domaće na samo -4, 46:50 u 24. minuti. Međutim, tada je “plave” povukao Chinanu Onuaku i razlika je vrlo brzo ponovno postala dvocifrena da bi pred kraj treće četvrtine, nakon koševa Justicea, Jordana i Junakovića, narasla i na +15, 52:67.

Chinanu Onuaku (Z, Kucelin)

Najbliže što je Sonik prišao u posljednjoj dionici bilo je na -9, 62:71, šest minuta prije kraja, ali su Planinić i Justice definitivno usmjerili završnicu u mirnije vode. Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Onuaku sa 14 poena, Jordano sa 12 te Justice i Vuković sa po 11, dok je poražene predvodio Daniel Zovko sa 15 koševa, po 12 su zabili Vladović i Vručinić, a 11 Cvitković. KOMPLETNA STATISTIKA

Zadar je ovom pobjedom ostao na vrhu ljestvice s omjerom 24-4, dok je Sonik i dalje peti sa 15-12. U sljedećem kolu momčad Veljka Mršića u četvrtak u Krešinom domu dočekuje Goricu, dok ona Hrvoja Vlašića u subotu gostuje kod Furnira.