16 svi 2021
Rukometaši Zadra poraženi u Metkoviću
Rukomet

U 16. kolu Prve HRL jug rukometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Metković Mehanike rezultatom 31:23. Momčadi Krešimira Marakovića bio je to prvi poraz u nastavku sezone, a ukupno sedmi ove sezone.

Domaći su razliku počeli stvarati krajem prvog poluvremena, kada su s dva uzastopna gola otišli na veliki odmor s prednošću 14:11. U tom razdoblju Zadrani su promašili čak tri sedmerca i još nekoliko zicera te tako propustili priliku da drže priključak.

Početkom nastavka Metkovci su brzo pobjegli na 19:12 u 37. minuti i povratka za goste više nije bilo. Kod pobjednika čak sedam igrača je postiglo između tri i pet zgoditaka, a najefikasniji su bili Josip Čutura i Marin Marić. Ni kod Zadra nitko nije zabio više od pet, koliko je postigao Tiziano Merhar. KOMPLETNA STATISTIKA

Zadrani se sada nalaze na osmom mjestu prvenstvene ljestvice sa 15 bodova i utakmicom manje od dvojca na diobi šestog i sedmog mjesta, a to su Balić&Metličić te Kozala sa 16 bodova. Metković Mehanika je peta sa 17.

U sljedećem kolu, 27. ožujka, Zadar će u Mocirama ugostiti trećeplasiranu Ribolu Kaštela, od koje je u prvom dijelu sezone na gostovanju tijesno poražen jedan razlike.