19 tra 2021
NOVI PORAZ Košarkašice Zadra sve bliže ispadanju iz lige
Košarka

Košarkašice Zadra i u šestoj su utakmici Lige za ostanak doživjele uvjerljivi poraz. Ovaj put od njih je na Višnjiku bila bolja ekipa Novog Zagreba rezultatom 44:78.

Zadranke su odigrale jako dobru prvu četvrtinu, nakon koje su čak bile u vodstvu 19:17, no u nastavku susreta je očita razlika u kvaliteti došla do izražaja i gošće su preuzele kontrolu nad utakmicom te samo povećavale svoju prednost.

Na poluvremenu su Zagrepčanke imale +12, na kraju treće četvrtine +24 i tako sve do konačnih +34. I da nisu imale zdravstvenih problema unutar ekipe, Zadranke bi vrlo teško bile u egalu, a ovako, bez Lare Špinderk i s načetom Katiom Nekić, šanse su svedene na puku teoriju.

Najefikasnije u zadarskim redovima bile su Valerija Prtenjača s 14 poena te već spomenuta Nekić, koja je za 24 minute postigla 11 poena, iako ovaj tjedan zbog ozljede nije normalno trenirala. Zagreb su predvodile Tea Josipović sa 17 koševa i Nika Čić sa 13, a tu su se našle još četiri igračice između 8 i 10 poena, što dovoljno govori koliko je Željko Ciglar, trener Novog Zagreba, imao više opcija od Samira Žuže na klupi Zadra. KOMPLETNA STATISTIKA

Zadranke su i dalje na začelju ljestvice s omjerom 0-6, a iznad njih su Split (2-4) i Novi Zagreb (3-3). Četiri kola prije kraja izgleda da je samo pitanje dana kada će stići i službena potvrda ispadanja u niži rang. Za drugačiji ishod, pobjeda u sljedećem kolu protiv splitskog KAŽL-a nameće se kao apsolutni imperativ, a s obzirom na dosadašnje međusobne susrete to je prava nemoguća misija.