27 stu 2021
DANAS NIJE BILO UMORA Zadar Alkara vodio i +47
KK Zadar

U 24. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra uvjerljivo su u Dvorani Krešimira Ćosića pobijedili Alkara rezultatom 102:66. Bila je to utakmica koja je potvrdila da, kada je pristup pravi, a koncentracija i angažman na razini, nikakav umor niti bilo kakav drugi vanjski faktor u ovakvom dvoboju ne može utjecati na to da on uopće bude neizvjestan. A kamoli da se izgubi, što je nedavno bio slučaj protiv Zaboka.

Zadar je sinoć doživio težak poraz od FMP-a u jednoj od najgorih utakmica ove sezone, ali očito su jutrošnji razgovori unutar momčadi urodili plodom da se to ne odrazi na današnji susret. Nakon prvih 10 minuta igre Zadar je imao +17 (33:16), na poluvremenu +25, na kraju treće četvrtine +42 i tu je prednost nastavio povećavati sve do najvećih +47 u 34. minuti. Tek u završnici su Sinjani malo ublažili težak poraz.

Bila je to igra mačke i miša u kojoj su Zadrani, iako su igrali bez Dominika Mavre i Martina Junakovića, iskalili sve frustracije od prethodnog dana. Među šestoricom dvocifrenih u pobjedničkim redovima naviše su zabili Antonio Jordano i Duje Brala, po 16 poena. Filip Kraljević, koji protiv FMP-a nije ulazio u igru, zabio je 12 koševa, Domagoj Vuković i Jure Planinić po 11, Aleksandar Bursać 10, a Chinanu Onuaku 9. KOMPLETNA STATISTIKA

Ovom pobjedom Zadrani su zadržali vodeću poziciju u HT Premijer ligi s omjerom 20-4. Slijede Cibona i Split sa po 19-5 te Gorica s 18-5.

U utorak u 16 sati Zadar u zaostaloj utakmici 7. kola ABA lige dočekuje Budućnost, a sljedeću prvenstvenu obvezu ima u petak na gostovanju kod Osijeka.