11 kol 2022
BEZ MAVRE, CARTERA I ONUAKUA Zadar u Dubravi sačuvao “jedinicu”
KK Zadar

Treći krug HT Premijer lige košarkaši Zadra otvorili su pobjedom. U 23. kolu slavili na gostovanju kod Furnira u Dubravi rezultatom 77:94. Iako su put Zagreba krenuli bez trojice ključnih igrača Dominika Mavre, Justina Cartera i Chinanua Onuakua, Zadrani su se bez većih problema obračunali s pretposljednjom momčadi lige.

Nakon solidnog ulaska u utakmicu i bijega na +10 početkom druge četvrtine, pred kraj poluvremena momčad Ivana Perinčića upala je u malu krizu pa se Dubrava približila na -3. Slična priča ponovila se u trećoj četvrtini, kada su gosti opet otišli na dvocifrenu prednost (+11), da bi se domaći ponovno vratili na -3 (63:66) u 30. minuti.

I baš kada je Dubrava bila u svom najboljem razdoblju, Zadar je prelomio utakmicu. Antonio Jordano je treću četvrtinu zaključio tricom, da bi Filip Paponja na isti način otvorio četvrtu. Nadovezao se opet Jordano koš-faulom pa Kodi Justice dvicom i Zadrani su u nekoliko minuta serijom 11-0 otišli na +14, 63:77. I tu je priči bio kraj.

Prvo ime u zadarskim redovima bio je “novopečeni” tata Martin Junaković sa 17 koševa i 11 asistencija. Justice je zabio 16, Jordano i Jan Palokaj po 12, a Filip Kraljević 11 poena. Najefikasniji kod Dubrave bio je Zadranin Ante Smolić sa 17 koševa. KOMPLETNA STATISTIKA

Ovom pobjedom Zadar je zadržao vodeću poziciju na ljestvici s omjerom 19-4, ispred Cibone, Gorice i Splita koji su na 18-5. Dubrava je, pak, pretposljednja sa 4-19.

U petak u 20 sati Zadrane očekuje vrlo važna utakmica u ABA ligi, na domaćem terenu protiv FMP-a, dok u subotu u 19 sati u sklopu HT Premijer lige dočekuju Alkar.