18 tra 2021
PAO I DINAMO Četvrta uzastopna pobjeda Jazina
Domaća košarka

U 15. kolu Prve lige košarkaši Jazina ostvarili su novu veliku pobjedu, ovaj put na gostovanju kod Dinama u Zagrebu rezultatom 80:82.

Momčad Marka Selina je još jednom pokazala veliki karakter i borbenost do samoga kraja te se nije predavala iako je većim dijelom susreta bila u rezultatskom zaostatku.

U 28. minuti Dinamo je drugi put na utakmici otišao na najvećih +12 (62:50), ali su Zadrani uoči posljednje četvrtine smanjili na jednoznamenkasti zaostatak (64:56).

Pri rezultatu 66:58, Buljan, Butorac i Šarac su u manje od minute serijom 7-0 posve vratili Jazine u igru, a malo kasnije je Klarica pogodio tricu za izjednačnje 68:68.

Ključna serija Jazina dogodila se pri rezultatu 76:74, kada su Buljan i Paponja odveli svoje na +4, 76:80, minutu i pol prije kraja. Još jedan važan potez Buljan je napravio u posljednjoj minuti, kada je iz skoka u napadu zabio za 79:82.

Osam sekundi prije kraja Garafolić je pogodio prvo bacanje, a nakon promašenog drugog Torić je skočio u napadu i izborio prekršaj. Međutim, promašio je oba bacanja i završilo je 80:82 za veliko slavlje mlade zadarske momčadi.

Sjajni Tomislav Mihael Buljan susret je završio sa 23 poena i 10 skokova, Marko Šarac je zabio 16, Dino Butorac 13, a Filip Paponja 11 uz četiri asistencije. Kod domaćih najefikasniji je bio Hrvoje Garafolić sa 21 košem. STATISTIKA

Jazine su tako uzvratile Dinamu za poraz u prvom dijelu sezone na Višnjiku. Zadarska momčad sada je na odličnom omjeru 11-4, odmah iza vodeće Cedevite (14-0), dok je Dinamo na 10-4.