18 tra 2021
PREKID CRNOG NIZA Puntamičani u produžetku svladali Alkar
Domaća košarka

U 21. kolu HT Premijer lige Sonik Puntamika je u Jazinama nakon produžetka slavila protiv Alkara rezultatom 84:80 i tako prekinula niz od pet uzastopnih poraza.

Možda i ključnu tricu u produžetku pogodio je Lovre Runjić za 81:77, dvije minute prije kraja, da bi nakon koša Echolsa, Ante Gospić zabio bacanja za 83:79. Na drugoj strani je Alkar promašio još dva šuta i bodovi su ostali u Jazinama.

Nakon uvodnih deset minuta Sinjani su imali minimalnu prednost od 19:20, da bi u drugoj dionici serijom 16-4 otišli na najvećih +12, 29:41. Ipak, tricama Runjića i Filipa Jošića Sonik je do poluvremena smanjio zaostatak na 35:41.

“Zeleni” su preuzeli vodstvo pred kraj treće četvrtine tricom Ante Gospića za 51:49. Ipak, u posljednju dionicu s minimalnom prednošću ulaze Sinjani, 52:54. Imali su gosti i +6 (57:63), pet minuta prije kraja, ali su Runjić i Zovko vratili Sonik u život.

Jedanaest sekundi prije kraja Jošić je pogodio dva bacanja za 70:68, da bi u posljednjem napadu Echols zabio za izjednačenje i produžetak u kojemu su Puntamičani na već opisani način došli do 11. prvenstvene pobjede.

Runjić je susret završio sa 23 poena, Tomislav Cvitković sa 22, dok je Jošić zabio 17. Kod Alkara, po običaju, najbolji je bio Naba Echols sa 31 košem. KOMPLETNA STATISTIKA

Sonik je sada na omjeru 11-9, a u sljedećem kolu gostuje kod Osijeka.